Олег Раковський служить капітаном медичної служби, начальником евакуаційного відділення медичної роти у лавах 23 окремої механізованої бригади Сухопутних військ ЗСУ. Медик змінив посаду у престижній онкологічній клініці на стабілізаційний пункт біля передової. Чоловік родом з Калинівки.
Про це повідомляє місцеве видання Калинівка.city.
У родині Олега Раковського медиків немає. Його батьки закінчували педінститут, мама – факультет іноземних мов, батько – факультет фізичного виховання. Обрати фізичну культуру професією збирався і Олег. Після закінчення з відзнакою Калинівського технологічного технікуму він збирався вступати до Національного університету фізичного виховання і спорту, щоб здобути фах, пов’язаний зі здоров’ям та реабілітацією спортсменів, але волею долі вступив до Національного медичного університету імені О.Богомольця. Після шести років у медуніверситеті продовжив навчання в Українській військово-медичній академії.
Коли Олег вступав на навчання до академії, перше питання, яке йому поставив один з членів приймальної комісії, чи готовий він буде в разі необхідності йти служити у зону проведення Антитерористичної операції. Чоловік тоді без роздумів дав ствердну відповідь, а через три роки, відразу після закінчення академії, він таки вирушив на схід України – у Сіверськодонецьк, де базувався військовий шпиталь.
Після закінчення контракту Олег спробував себе у цивільній медицині. Його взяли на роботу у відому столичну онкологічну клініку, але повномасштабне вторгнення РФ внесло корективи у життя його сім’ї і родини.
Спочатку воювати пішов батько Олега Ігор Раковській, який боронив Україну в лавах 59 окремої мотопіхотної бригади. А з осені 2024 року ворожу агресію у лавах 18 бригади Національної гвардії України стримує Олегів брат Андрій Раковський.
Після початку великої війни чоловік кілька разів за повісткою з’являвся у Калинівський ТЦК та СП, але у військо потрапив з шостого разу, у квітні 2023 року. Спочатку було кількатижневе навчання, а потім – бойова бригада. Так знову повернувся у військову медицину.
Саме на стабілізаційні пункти найперше потрапляють поранені бійці після евакуації з передової. Тут надають медичну допомогу, стабілізують стан та готують до наступних етапів евакуації в інші медичні заклади.
"Олег виконує весь спектр медичних завдань. Якось разом з анестезистом провів наркоз важкопораненому з черепно-мозковою травмою, інтубував його, виконав кілька анестезіологічних маніпуляцій і зміг утримати пацієнта живим до прибуття анестезіолога", – зазначають у 23 окремій механізованій бригаді.
Робота Олега Раковського не залишається непоміченою – командування Сухопутних військ нагородило його хрестом «Честь і слава», а нещодавно указом президента України капітана медичної служби Олега Раковського нагородили медаллю «За військову службу Україні».
Читайте новини у нашому Telegram-каналі: https://t.me/vinbazar_fast