Після резонансного затримання у центрі Вінниці керівника обласної комунальної установи та двох лікарів ВЛК, у мережі нагадали про любіювання призначення Ігоря Чорного на посаду керівництвом ОВА.
У ЗМІ оприлюднили листа з яким Обласна військова адміністрація зверталася до обласної ради стосовно цього призначення.
Як згодом пояснили в ОВА, цей лист – звичайна процедура призначення чиновника такого рангу на посаду керівника комунального закладу обласного значення.
Невдовзі на сторінці у Фейсбук з’явилася офіційна позиція Вінницької обласної військової адміністрації щодо затримання в.о. керівника Центру підготовки громадян до національного спротиву.
У зв’язку з отриманням інформації про можливу причетність до кримінального правопорушення громадянина Чорного Ігоря Васильовича, який наразі виконує обов’язки начальника Комунальної установи «Вінницький обласний навчально-методичний центр підготовки громадян до національного спротиву», обласна військова адміністрація звернулася до обласної Ради з пропозицією про звільнення Чорного Ігоря Васильовича із займаної посади.
Головним завданням Центру підготовки громадян до національного спротиву є формування у населення патріотичної свідомості, стійкої мотивації, набуття знань та практичних умінь, необхідних для захисту України. Твердо переконані, що людина, яка підозрюється у вчиненні корупційних діянь, пов’язаних із створенням незаконної схеми з отримання неправомірної вигоди від військовослужбовців ЗСУ за фальсифікований висновок ВЛК, не може очолювати установу, пов’язану з військово-патріотичним вихованням громадян України.
Вінницька обласна військова адміністрація у своїй діяльності дотримується принципу нульової толерантності до корупції та засуджує будь-які прояви корупційних діянь.
Як ми уже повідомляли, у Вінниці затримали керівника комунального закладу та двох лікарів. Їх підозрюють у “списуванні” військових зі служби в обмін на хабарі. За даними СБУ і поліції, посадовець налагодив схему одержання неправомірної вигоди за безпідставне “списання” військових за станом здоров’я.
Чиновник залучив двох спільників: завідувача ендоскопічного кабінету та лікаря ортопеда-травматолога місцевої медустанови. Обидва фігуранти оформлювали своїм клієнтам фіктивні медвисновки про непридатність до подальшого проходження служби через тяжкі або невиліковні захворювання.
“Далі вони направляли медичні довідки з фейковими діагнозами до місцевої ВЛК для зняття «хворих» з військового обліку. Вартість таких послуг становила 6,5 тис. американських доларів з однієї особи. Для пошуку потенційних клієнтів посадовець використовував особисті зв’язки серед військовослужбовців та їхніх родичів. Військова контррозвідка СБУ та слідчі Нацполіції задокументували його злочини і затримали «на гарячому» у центрі Вінниці, коли він прийшов до кафе забрати частину хабаря”, – ідеться у повідомленні.
Одночасно з цим затримали двох лікарів, яких слідство називає спільниками. Усім трьом фігурантам повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою).
Вирішується питання про обрання їм запобіжного заходу ‒ тримання під вартою. Зловмисникам загрожує до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Наразі у суді прийняте рішення про тримання підозрюваних під вартою зі правом внесення застави 2,5 мільйони гривень.