Сьогодні похорони стають все більш індивідуалізованими, починаючи від вибору типу поховання і закінчуючи дизайном ритуальних послуг. Таким чином, витрати на кремацію не можна оцінити в загальних рисах.
Правила кремації
Перед тим, як кремувати тіло, необхідно взяти до уваги кілька моментів. По-перше, необхідно підтвердити, що покійний бажав бути похованим саме таким чином. В ідеалі, письмове розпорядження про кремацію має бути видане за життя померлого. Якщо такої заяви немає, родичі, які залишилися в живих, повинні надати дозвіл на цей процес або довести, що кремація була прямим бажанням померлого.
Наступним кроком є повторний розтин тіла в крематорії. В більшості випадків смертей це обов’язкова процедура. Вона слугує, по-перше, для безсумнівної ідентифікації померлого, а по-друге, для повторного підтвердження причини смерті. У разі поховання в труні тіло може бути ексгумоване і повторно досліджене у виняткових випадках – після кремації це неможливо.
Для кремації тіло перевозять до крематорію. Там померлого кремують у труні. Спалювання є передумовою для різних форм кремації, при цьому прах померлого завжди ховають в урні. У труну кладуть марковану цеглину, щоб можна було чітко ідентифікувати попіл, який залишається після кремації тіла. Це також називається міткою печі. Камінь витримує високу температуру під час кремації, і тому його можна знайти пізніше в попелі. Після кремації маркована вогнетривка цегла поміщається в капсулу з попелом, яка потім ховається в урні. Це гарантує, що прах померлого можна буде чітко ідентифікувати в будь-який час — навіть у випадку анонімного поховання, якщо це потрібно.
Після кремації прах померлого поміщають в капсулу з прахом і запечатують. Потім капсула з прахом поміщається в урну, яку заздалегідь обирає організатор похорону. Характер цього контейнера варіюється в залежності від типу поховання. Наприклад, урна яка буде зберігатися в колумбарії може бути виготовлена з міцного матеріалу, такого як камінь або мармур.
Спеціаліст похоронного бюро проконсультує щодо вибору правильної урни.
Існує кілька варіантів збереження або розвіювання праху:
- Прах можна зберегти в поховальній урні і зберігати вдома або в іншому місці, обраному сім’єю.
- Колумбарій — це приміщення, спеціально призначене для розміщення похоронних урн. Прах може зберігатися там у цілковитій безпеці, а близькі можуть прийти, щоб віддати йому шану.
- В могильному лісі.
- Урну з прахом можна також поховати на кладовищі, або на сімейній ділянці, а також у спеціально відведеному місці.
- Прах може бути розвіяний в обраному родиною місці, наприклад, в саду або лісі, за умови дотримання певних місцевих правил і норм (в Україні це робити заборонено, але дозволено в певних країнах за кордоном).
- На безіменному урновому полі.
Як підсумок, варто зазначити, що кремація стає все більш популярним варіантом поховання в Україні, пропонуючи як практичні, так і економічні переваги. Вся необхідна інформація про крематорій у Києві вказана на сайті бюро. Існує багато варіантів збереження або розвіювання праху відповідно до побажань і переконань сім’ї. Детальніше дізнайтесь на https://ritualexpert.biz.ua/uk/krematorij-u-kiievi.html.