Цього разу послугою з соціальної адаптації скористалися 10 сімей ветеранів із Городківської, Липовецької, Мурованокуриловецької, Оратівської та Піщанської територіальних громад. Вони пройшли перший етап, що передбачає психосоціальне відновлення на базі рекреаційного закладу.
Про це повідомили у Вінницькій ОВА.
За словами першої заступниці начальника ОВА Наталі Заболотної, вперше до співфінансування долучилися громади.
«Вони взяли на себе усі витрати на перебування ветеранів, їх дружин та дітей у санаторно-курортному закладі. Роботу фахівців мультидисциплінарної команди із психологами та соціальними працівниками забезпечили за рахунок обласного бюджету. Важливо те, що цього разу із родинами були фахівці, які відповідають за соціальну адаптацію та надання соціальних послуг у їхніх громадах, а, отже, вони будуть супроводжувати їх і надалі за місцем проживання», – зазначила Наталя Заболотна.
Наталя Заболотна додала, що за 7 днів члени родини формують довірливі стосунки як одне з одним, так і стабілізують свій власний психоемоційний стан, розвивають стійкість до психологічної травматизації.
Наталя Заболотна переконана, що результат від послуги соціальної адаптації не змусить на себе довго чекати.
«Я щиро переконана, що ми робимо це недаремно. Наші ветерани почуватимуться потрібними та цінними у своїй громаді, своєму середовищі, своїй країні. Це один із перших, але таких важливих кроків до відновлення, як фізичного, так і морального», – підкреслила посадовиця.
Також Наталя Заболотна додала, що досвідом впровадження послуги вже поділилися із регіональними координаторами з ментального здоров‘я в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров‘я «Ти як?», ініційованої першою леді Оленою Зеленською.