16 квітня у Вінниці провели передпасхальний майстер-клас для захисників з розпису писано. Захід організували задля психологічного розвантаження та долучення до народних традицій. Великодні обереги створювали у Вінницькому літературно-меморіальному музеї М. Коцюбинського.
Про це повідомляють у Вінницькій міській раді.
Близько 20 військовослужбовців опановували стародавнє мистецтво писанкарства під наставництвом співробітниці музею Марії Суржикової.
«Мистецтво писанкарства наразі дуже популярне, проте обросло певними сучасними міфами. Як працівник музею, я вирішила дослідити коріння та традиції цього мистецтва. Зібравши наукові свідчення, матеріали з етнографічних розвідок, ми змогли з’ясувати, яким було писанкарство 130 років тому. Особливу увагу приділили саме Поділлю, адже в нас найраніше почали писати писанки та робили їх дуже багато. Люди наразі дуже цікавляться цим, отримують задоволення від процесу. Тож писанкарство наразі стало різновидом арттерапії», – говорить Марія Суржикова.
Самі військові зазначають, що процес створення писанки заспокоює розум, розслабляє та дарує приємні емоції.
«Я вперше роблю писанки, це заняття мені до вподоби, воно дуже заспокоює після поранення. У розписі я імпровізую, а розмалювати хочу у патріотичні кольори, адже це український оберіг», – зазначив військовослужбовець Павло Бевх, який воював на Авдіївському напрямку та отримав там поранення.
Захід організував департамент соціальної політики Вінницької міської ради у співпраці з центром психологічної підтримки Повітряних Сил ЗСУ.
Читайте новини у нашому Telegram-каналі: https://t.me/vinbazar_fast