Рекомендуємо ознайомитися про те, що необхідно зробити для того, щоб яблуня не скидала зав’язь і не обсипалася плодами.
Видання «Новини Вінниці» продовжує інформувати читачів про необхідні роботи в саду на городі та квітнику.
Дуже часті явища, коли в другому місяці літа, яблука починають падати на землю. Якщо це яблуня пізня, то варто насторожитися. Потрібно знайти причину такого явища, а потім її усувати.
Є кілька причин скидання плодів.
1 причина
Скидання зав’язі та плодів може виникати у спеку, коли деревам не вистачає вологи. Якщо за таких умов зникають зав’язі, можна сильно не переживати, плоди, що залишилися, просто виростуть більшого розміру. Але якщо дерево втратить багато листя, ви можете залишитися без врожаю.
Що робити у такому разі?
Якщо погода спекотна, вам необхідно поливати дерева у вечірній час теплою водою. На одне дерево знадобиться від 100 до 150 л.
Навесні яблуні та груші поливають через двадцять днів після цвітіння, восени та влітку — за двадцять днів до збирання врожаю. При дуже високій температурі потрібно поливати дерева частіше, і води використовувати більше.
2 причина
Нашестя плодожерки, яка дуже часто нападає на груші та яблуні. Гусениця пробирається в середину плодів і знищує їх зсередини. В результаті плоди передчасно засихають та падають на землю. Один шкідник може знищити від двох до п’яти яблук.
Що робити у такому разі?
Восени та влітку необхідно зчищати кору з дерева. Саме там можуть зимувати шкідливі комахи. На початку весни варто провести обробку спеціальними фунгіцидами.
У сезон варто збирати всі яблука, що опали з землі, і знищувати їх. Можна посадити біля цих дерев томати, які відлякують цього шкідника.
3 причина
Якщо плоди вкрилися бурими плямами, які стрімко збільшуються, і на них з’являються кола зі спорами грибів, то дерево вразило молініоз або плодову гниль.
Що робити у такому разі?
Розчиніть у відрі води 100 г мідного купоросу, і обприскуйте дерева.
Для профілактики навесні проведіть обприскування 3% бордоською сумішшю. За три дні цвітіння проведіть обприскування 1% розчином бордоської сумішшю.
4 причина
Плоди починають падати через нестачу корисних речовин.
Що робити у такому разі?
Кожні три роки під кожне дерево варто вносити п’ять відер перепрілого гною.