У Вінниці стався конфлікт між представником територіального центру комплектування та соціальної підтримки, а також затриманим чоловіком. Версії сторін відрізняються, а згодом оприлюднили відеозвернення потерпілого з вибаченнями.
15 травня у Вінниці затримали чоловіка та доставили до ТЦК. Після проходження військово-лікарської комісії його доправили до пункту розподілення для відправлення у навчальний центр, де і стався конфлікт.
У Вінницькому обласному теориторівльному центрі комплектування та соціальної підтримки оприлюднили заяву щодо ситуації:
"Під час заходів оповіщення, здійснюваних Вінницьким об’єднаним міським ТЦК та СП, 15 травня представники Національної поліції доставили жителя міста Вінниці для проходження військово-лікарської комісії з метою визначення ступеня його придатності до військової служби. Громадянин був порушником правил військового обліку й перебував у розшуку за 210 ст. КУпАП.
Після цього чоловіка було доправлено до пункту попереднього збору для подальшого відправлення в навчальний центр. Саме там відбувся інцидент за участю військовослужбовця Вінницького ОМТЦК та СП, що був зафіксований на відео та поширений у соцмережах.
За цим фактом призначено службове розслідування щодо перевищення службових повноважень із застосуванням фізичної сили. Вінницький обласний ТЦК та СП повністю сприяє правоохоронним органам у розслідуванні інциденту, в установі будуть ухвалені всі необхідні кадрові рішення відповідно до чинного законодавства.
Зазначаємо, що військовозобов’язаного оглянули медичні працівники, травм та ушкоджень виявлено не було.
Військовослужбовець ОМТЦК та СП, причетний до інциденту, до поточного місця служби брав участь у бойових діях, зазнав поранень і контузій.
Керівництво Вінницького обласного ТЦК та СП засуджує будь-які прояви насильства та перевищення службових повноважень. Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки повинні діяти виключно в межах закону та з дотриманням прав громадян", – йдеться у заяві.
Інша сторона
Вінничанка Аліна Геваргізова-Розумна у соціальних мережах оприлюднила власну версію подій. За її словами, затриманим є її чоловік – 34-річний Арсен Геваргізов. 15 травня працівники Вінницького районного ТЦК та СП та поліцейські забрали його з вулиці Матроса Кішки. Після проходження ВЛК, під наглядом завезли за адресою вулиця Винниченка, 13.
Геваргізов намагався викликати поліцію, щоб заявити про викрадення, а потім почав фільмувати наживо. Це спровокувало конфлікт.
"Після телефонних дзвінків у поліції працівники РТЦК та СП нанесли йому тілесних ушкоджень по тулубу та голові та розбили йому телефон про це свідчить відео яке опублікував на своїй сторінці у "Fecbook" Арсен Геваргізов. Після побиття йому стало зле, але працівники РТЦК та СП не викликали швидку. О 23:30 у зв'язку з погіршенням самопочуття за закривавленого обличчя працівники ТЦК утримували його занепокоїлися та утримували його та викликали ШМД та поліцію. Після приїзду лікарі констатували побиття та наполягали на госпіталізації. Але працівники РТЦК та СП заборонили та наказали бригаді швидкої вколоти йому невідомий йому препарат для знеболенням. Працівники поліції змусили його переписати заяву невідомого змісту так, як він втрачав свідомість, але зі слів чоловіка, він просив написати заяву про незаконне позбавлення волі та нанесення тілесних ушкоджень працівниками ТЦКа. Після цього працівники ТЦК відібрали в нього телефон. 16 травня чоловік вийшов на зв'язок та повідомив, що йому дали телефон на 1 хв. Він сказав, що йому повторно нанесли тілесних ушкоджень, що він втрачає свідомість та у великій кількості крові у автомобілі працівників РТЦК та СП, які везуть його у Вінницю з Одеської області, де у зв'язку з тяжким ступенем тілесним ушкоджень не взяли на навчання. Після чого зв'язок з чоловіком втрачений", – йдеться у дописі.
Станом на 19 травня запис інциденту побиття зі сторінки чоловіка видалений. Водночас ролик опублікувало видання "20 хвилин".
18 травня Арсен Геваргізов поширив інший запис, у якому говорить, що конфлікт вичерпаний та просить вибачення у військових. На записі чоловік не говорить, де знаходиться, також на його обличчі не видно слідів від побоїв. Дружина переконана, що відео зняте під примусом.
"На сьогодні конфлікт припинений. На зафіксованому мною відео я спровокував військовослужбовця. Між мною та військовослужбовцем конфлікт припинений, немає один до другого нічого взагалі. Якщо мої дії були образлими для наших захисників або захисниць – прошу вибачення, більше такого не повториться. Конфлікт припинено, все добре. Слава України, слав ЗСУ. Всім добра", – говорить чоловік на записі.
Нагадаємо, на початку травня у Вінницькому обласному ТЦК та СП публікували роз'яснення щодо звинувачень у викраденні та мобілізації чоловіка з інвалідністю у Козятині.
Читайте новини у нашому Telegram-каналі: https://t.me/vinbazar_fast