У Вінницькій області частину державного кордону, який пролягає берегом річки Дністер, планують облаштувати інженерними загородженнями. У громаді оголосили громадські обговорення.
Про це повідомляють у Ямпільській міські раді 7 квітня.
"До Ямпільської міської ради надійшов лист від Відділу прикордонної служби «Ямпіль», щодо надання можливості облаштування ділянки Державного кордону у межах населених пунктів міста Ямпіль та села Пороги тимчасовим парканом спірального загородження «Кордон-Т 1100/7». Звертаємо вашу увагу на те, що дана ділянка кордону проходить берегом річки Дністер", – йдеться у повідомленні.
Жителі громади просят висловити власне ставлення до майбутньої ініціативи та взяти участь у громадському голосуванні. У соціальних мережах люди негативно відгукуються про задум, а публічне голосування, яке проводять також у Telegram-каналі, показує слабку підтримку встановленню загороджень.
Волевиявлення триватиме до 21 квітня.
Речник оперативного командування «Захід» полковник Олег Домбровський прокоментував майбутню ініціативу:
"Хоча тема безпеки, кордону й державного суверенітету в час війни є надважливою, реакція частини мешканців виявилась настороженою. І це зрозуміло: будь-яке технічне втручання у звичний ландшафт викликає питання, особливо якщо комунікація з громадою була формальною й не дала відповідей, які люди хотіли почути. Опитування, яке проводить Ямпільська міська рада, — це правильний крок у напрямку відкритості та взаємодії з громадою. Воно дозволяє зняти напругу, врахувати думки мешканців і підсилити довіру до рішень. Водночас, сама форма запитання була сформульована занадто технічно і без пояснення суті, причин і наслідків, що викликає нині непорозуміння й хвилювання. Комунікація про безпеку має бути не лише законною, а й людяною", – йдеться у повідомленні.
Військовий пояснив, що мова не йде про встановлення суцільного паркану. “Кордон-Т 1100/7” – це тимчасове інженерне загородження спірального типу, яке використовується по всьому периметру державного кордону та в зоні бойових дій. Його ще називають «єгоза». Конструкції застосовуються для підсилення спокійних прикордонних ділянок, де зростає загроза нелегального перетину або контрабанди, додав полковник.
"Це тимчасове рішення на період підвищеного контролю. У разі зміни ситуації загородження буде прибрано. Паркан не заважає доступу до води. Усі проходи для мешканців, рибалок, техніки — будуть збережені або перенесені в зручні місця. Буде одна лінія бар’єра з чітким розташуванням у прикордонній смузі, без загрози для безпеки жителів", – уточнив Домбровський.
Облаштуванням ділянки займатимуться фахівці Державної прикордонної служби України. Вони ж відповідатимуть за демонтаж конструкцій.
Читайте новини у нашому Telegram-каналі: https://t.me/vinbazar_fast