Баклажан, як і перець, дуже вибаглива рослина, яка вимагає до себе підвищеної турботи. Йому потрібен регулярний полив, пухкий ґрунт і своєчасне підживлення. Раніше ми розповідали, чим обробити перець, щоб він не чорнів і гарно ріс, а в цьому матеріалі зупинимося на підживленні баклажанів.
Видання «Новини Вінниці» продовжує інформувати читачів про сезонні роботи в саду, на городі та квітнику.
Підживлення баклажанів – один із важливих етапів у процесі вирощування культури. Перш ніж вносити добриво, слід врахувати, що баклажани дуже чутливі до високородючих ґрунтів.
Підживлюємо «синенькі»
Рослина вимагає більше азоту, ніж перець і помідори, але за його надлишку рослина схильна до посиленого наростання зеленої маси на шкоду врожаєві. Калій підвищує опірність хворобам, а фосфор допоможе прискорити достигання плодів.
У період усієї вегетації рослину підживлюють курячим послідом, який перебродив, або коров’яком. Також можна внести нітроамофоску (50 г на 10 л води) – одне з найпопулярніших мінеральних добрив. Підживлення повторюють через 7-10 днів.
У разі слабкого росту баклажани підживлюють сумішшю сечовини (2 г), суперфосфату (40 г), калію (50 г) на 10 літрів води. Після цього рослини обов’язково слід полити, щоб змити добриво з листя.
Як поливати баклажани
За потреби кущі баклажана поливають по 25 л на квадратний метр. Важливо підтримувати нормальну вологість, але не допускати застою води. Щоб на поверхні не було кірки, ґрунт потрібно часто розпушувати.
Раніше ми розповідали, що робити з гіркими та кривими огірками: три поради, щоб покращити врожай.