Навіщо потрібне медичне страхування

Популярні статті

Добровільне медичне страхування — це послуга, яка полягає в гарантованому покритті витрат, пов’язаних зі здоров’ям. В Україні ДМС менш поширене, ніж у країнах Європи, але з кожним роком набуває все більшої популярності.

Відмінності добровільного та обов’язкового медичного страхування

Як відомо, в Україні існує два види страхового захисту. Які між ними відмінності? Розповідаємо.

Хто оплачує

Обов’язкове (державне) страхування фінансується з наших податків та внесків, тоді як добровільне — це особиста ініціатива людини, яка купує поліс самостійно. Крім того, зараз багато приватних фірм, корпорацій, холдингів сплачують за своїх працівників внески на медичне страхування, ціна якого досить демократична. У такий спосіб вони  турбуються про здоров’я співробітників і заохочують більш продуктивно працювати.

Що покривається

ОМС має стандартний для всіх перелік гарантованих безкоштовних медичних послуг. Окремі їх види (наприклад, стоматологічні) в державному страховому захисті не діють.

ДМС пропонує різні варіанти, більш розширені й підібрані відповідно до потреб пацієнта: додаткові обстеження, відвідування приватних лікарів, онлайн-консультації тощо.

Де діють

Обов’язкове страхування розповсюджується в основному в державних та комунальних закладах медицини: лікарнях, поліклініках, амбулаторіях, диспансерах. Є частина приватних клінік, що теж мають договори, укладені з Національною службою здоров’я України.

ДМС здебільшого забезпечує послуги недержавних лікарень, клінік, діагностичних центрів. Це дозволяє отримати набагато вищий сервіс і якість лікування.

Переваги добровільного медичного страхування:

  • у разі хвороби чи критичного стану компанія не тільки оплачує гарантовану суму лікування, але й допоможе викликати швидку, підібрати відповідного до ваших потреб спеціаліста, клініку, організувати консультацію, оплатити медикаменти;
  • швидкий запис до потрібного лікаря без зайвих черг;
  • доступ до якісної діагностики, яка, безперечно, краща в приватних клініках: КТ, МРТ, УЗД, ЕКГ, розширені аналізи крові, гістологія, онкомаркери.

Крім того, це дає змогу значно зекономити кошти, особливо в разі тривалого лікування (онкологія, серцево-судинні хвороби, неврологія) або критичних станів (хірургічне втручання).

Скільки коштує поліс?

Вартість страховки залежить від переліку послуг та суми покриття. Наприклад, поліс «Моє здоров’я» від компанії UNIQA пропонується в трьох програмах:  «Базова», «Розширена» та «Оптимальна». Перша найбюджетніша, вона покриває первинну медичну допомогу, госпіталізацію, ліки та онлайн-консультації лікарів. Для ширшого спектра послуг можна розглянути програму «Оптимальна», що включає офлайн-консультації, діагностику, аналізи, виклик лікаря додому, гінекологію, урологію тощо. Оплатити поліс можна частинами без комісій через «ПриватБанк» або «Монобанк».

UNIQA пропонує клієнтам мобільний застосунок, у якому ви зможете оперативно вибрати лікаря, а в разі поганого самопочуття достатньо зателефонувати в асистанс-компанію, і вам викличуть швидку, організують консультацію лікаря та медичну допомогу в потрібному медзакладі.

Про місто