Звільненні з полону українські бійці проходять реінтеграцію у центрі на Вінниччині (Фото+Відео)

Популярні статті

Захисники, які повернулися до України під час обміну військовополоненими 19 березня, проведуть у центрі реінтеграції на Вінниччині. 20 березня бійці прибули до медичного закладу, де впродовж місця проходитимуть обстеження. 

Про це повідомляє Суспільне. 

"Перший тиждень — золотий. Ми налагоджуємо взаємодію, спілкуємось. Проводимо процедуру постізоляційного дебрифінгу. Психологічний процес, індивідуальні психологічні консультації", – керівник групи реінтеграції Дмитро Янталець.

Захисникам провели інструктаж про перебування у центрі. Далі звільнені з російського полону пройшли обстеження: від зважування, кардіограми, до огляду дерматолога, терапевта, психіатра, тестування на інфекції.

"Ми тестуємо на чотири інфекції. Виявляємо збудники ВІЛ-інфекції, віруси, гепатити, і трепонеми", — сказав начальник інфекційного кабінету Руслан Мельник.

За словами лікаря-стоматолога Василя Попика, одна з поширених проблем — пошкоджені зуби.

"Проблеми є у всіх. Погане харчування, відношення, стан органів, травми, переломи".

Заступник командира з медичної частини Сергій Макаров розповів, що завдання медиків у перші дні — оцінити стан здоров’я звільнених і призначити необхідне лікування. За потреби зробити високоточні обстеження.

"Завдання полягає в тому, щоб комплексно, повноцінно оцінити стан, визначити план подальшої реабілітації, лікування".

Оборонці Василь та Олександр розповіли, що не спали кілька діб. Спочатку через очікування обміну, поки їх доправляли до кордону, а цієї ночі — через емоції.

Олександр Дмитрук із Волині. Він сказав, що вдома на нього чекають дружина та троє синів. У російській неволі чоловік провів майже рік.

"Як настрій? Як вдома. Не в полоні, емоції. Але не на своєму місці. Важко відвикнути від того і звикнути з тим, що зараз", — поділився військовий.

Боєць 24 бригади Данила Галицького Василь Герій із Тернополя розповів, що до російської неволі потрапив наприкінці листопада 2024 року в районі Часового Яру. Він один із тих, хто з автобуса біг до українського кордону.

"Переживання до кінця було. Вже бачу автобуси, ми були в останньому.. Побігли. Я спочатку не наважувався, а потім і сам побіг. Хотілося додому, в Україну. Там багато наших, хто чекає на звільнення", — сказав Василь Герій.

Нагадаємо, під час обміну 19 березня звільнили чотирьох бійців з Вінниччини. У Могилів-Подільському прикордонному загоні вказали, що один з повернутих бранців належить до їхнього підрозділу. 

Про місто