Червень в саду: Що робити зі смородиною після збору урожаю

Популярні статті

Вже зовсім скоро кущі смородини відплодоносять, і варто подумати, чим підживити кущі після цього. Після збору урожаю, рослині необхідно набратися сил, щоб дати хороший урожай наступного року, та підготуватися до зими.

Видання «Новини Вінниці» продовжує інформувати читачів про необхідні сезонні роботи в саду, на городі та квітнику.

Після збору ягід, смородина деякий час відпочиває, а потім починає формувати плодові бруньки наступного року. Це відбувається наприкінці другого місяця літа, або на початку останнього.

У цей період смородина потребує продовження поливу та внесення підживлення. Під один кущ потрібно вносити від 30 до 40 літрів води. Інтервал між зволоження може коливатися від 14 до 21 дні, все залежить від погоди.

Що стосується обрізки, то на кущах необхідно видалити гілки, які старші 4 років, і більше. Пагони, які ростуть усередину куща, теж варто видаляти. Обріжте гілки, які перехрещуються, лежать на землі, пошкоджені та хворі.

Після цього кущі необхідно обробити проти хвороб та шкідливих комах.

Використовуйте для цього препарати – Бітоксибацилін, Лепідоцид, Актоцид, Актофіт або Фітоверм.

Кущам, яким виповнилося понад три роки, потрібно підгодувати добривами, що містять калій та фосфор.

Розчиніть у відрі води столову ложку сульфату калію та пару столових ложок суперфосфату. Попередньо полийте землю і внесіть добрива. Такої кількості вистачить на один кущ. Поживний розчин допоможе смородині набратися сил, і підготує її до наступного плодоношення.

Про місто