На Вінниччині переселенка зі Запоріжжя розвиває власний тепличний бізнес

Популярні статті

Неллі Безсінна з Краснопілки розвиває тепличний бізнес за допомогою конкурсу бізнес-ідей «Підтримка мікропідприємництва ветеранів війни та їх родин: від ідеї до реалізації на Вінниччині». Вона виграла грант на конкурсі бізнес-ідей.

Конкурс реалізовується ГО «Соціальний центр Вінниччини» спільно з Українським ветеранським фондом Мінветеранів у межах ініціативи #ВАРТО+ГО за підтримки фонду «МХП-Громаді».

На Запоріжжі, де раніше проживала, Неллі Безсінна плекала в теплиці овочі та полуницю. Там теплиці називали по-народному — балаганами. Переїхати на Вінниччину змусила війна. Спочатку винаймала житло, а потім придбали власне. Неллі Василівна згадала про свою мрію й вирішила на новому місці створити теплицю й дарувати людям красу — вирощувати улюблені квіти.

«Моя мама мріяла займатися квітами, але, на жаль, так і не встигла. Квіти — це й моя мрія, тож вирішила, потрібно робити те, що любиш», — переконана жінка.

Робота на землі для неї — в задоволення, це допомагає жінці, в родині якої є військовослужбовець, позбутися тривожних думок. Щоб утілити задумане, вона все розрахувала й сформувала бізнес-ідею — релокувати втрачений власний бізнес з вирощування тепличних квітів на продаж (у горщиках та у вигляді розсади).

Інструмент втілення — модульна теплиця розміром 5*10*2,6 м, температура в якій у холодний період року підтримуватиметься твердопаливним котлом, а також буде забезпечено відповідне освітлення для росту розсади квітів. В теплиці необхідна й система крапельного поливу.

Кінцевий продукт — розсада декоративних квітів для облаштування клумб, квітників, навісних декоративних клумб та квіти у горщиках для декору приватних садиб. Кущики та пагони рослин реалізовують у целюлозному пакуванні або ж продають готові квітучі рослини в горщиках.

Збуває продукцію Неллі Василівна на місцевих ринках міст Гайсин та Ладижин та в квіткових магазинах, доставляючи до точки реалізації власним автомобілем.

«Квітка — це такий товар, який усіх радує, тож в успіхові власного задуму — не сумніваюся. Поки працюватиме невелика теплиця, а далі в планах — її розширити», — ділиться задумом підприємиця.

В межах проєкту місцеві ветерани та їхні родини змогли пройти безоплатне навчання з основ ведення бізнесу та отримати по 100 000 грн на відкриття або розвиток власної справи. Загальний бюджет грантів склав — 1 млн гривень.

Цей проєкт — перший грантовий досвід для неї. Вона дуже зраділа, коли дізналася, що він серед переможців, каже, що й не сподівалася на це. Напередодні було кілька онлайн-занять із бізнес-тренерами, які пояснили всі тонкощі написання грантових заявок:

«Завжди важко, коли робиш щось уперше, не знаєш усіх нюансів. Іноді навіть паніка якась охоплювала. Але фахівці допомогли, підтримали, підказали, як зареєструватися ФОПом», – каже пані Неллі.

Подальший розвиток власного бізнесу передбачає встановлення ще двох теплиць для вирощування квітів та розсади, зелені та розсади городини для збільшення об’ємів виробництва. Також у процесі реалізації проєкту планується створене одне робоче місце.

Про місто