Як утеплити будинок із газобетону і чи потрібно це робити?

Популярні статті

Газоблоки відмінно зарекомендували себе в будівництві завдяки унікальним експлуатаційним властивостям. Тим не менш, незважаючи на те, що для матеріалу характерна пориста структура і показники тепловтрат у нього нижчі, ніж у цегли, додатковий ізоляційний шар дозволяє зробити мікроклімат в домі ще приємнішим. Але перш, ніж приступати до утеплення будинку, слід розібратися в усіх нюансах подібних робіт і вирішити, який саме матеріал використовувати. 

В яких випадках потрібна теплоізоляція

Як пересічні люди, так і професіонали використовують газоблоки для будівництва не в останню чергу через їх теплоізоляційні властивості. Але існують ситуації, коли без додаткового утеплення не обійтись. Наприклад, якщо кладка газобетону була виконана неякісно, з порушенням технологічних вимог. В такому випадку з’являються великі шви, які самі по собі є досить серйозними «містками холоду». 

Крім того, будинок із газоблоків потрібно утеплювати, якщо:

  1. При будівництві використовувалися блоки товщиною 300 мм або менше.
  2. Показник щільності матеріалу становить 500.
  3. Несучий каркас заповнений газоселікатними блоками. 
  4. Газобетон використовувався лише для заповнення несучих конструкцій будівлі.

При цьому є одне важливе правило: утеплювати будівлю не можна відразу після кладки газобетону. Заводські блоки достатньо вологі, і перед проведенням робіт із монтажу теплоізоляції частина вологи має випаритися.

Як вибрати матеріал для утеплення

Перед кожним, хто вирішує утеплювати будинок із газобетону, постає дилема — який саме матеріал вибрати: мінеральну вату або пінополістирол. Кожен із цих варіантів має свої переваги та недоліки. 

Мінеральна вата, завдяки високій паропроникності, гарно зберігає експлуатаційні властивості газоблоків та покращує «дихаючі» функції стін. Це в свою чергу позитивно відображається на мікрокліматі усередині будівлі. Однак утеплення мінеральною ватою має один суттєвий недолік — подібні роботи обходяться дорожче, ніж теплоізоляція пінополістиролом, оскільки вимагають використання додаткового вологозахисту та плівки. Реалізується мінеральна вата у вигляді рулонів або плит.

Пінополістирол цінується за відмінні енергозберігаючі властивості та мінімальну вагу. Завдяки цьому матеріал не дає додаткового навантаження на фундамент та стіни. Ще одним плюсом використання пінополістиролу є його доступність. Вартість утеплення будинка у даному випадку суттєво менша, ніж оздоблення стін мінеральною ватою. У той же час, матеріал має один недолік — він погано пропускає пар, таким чином повноцінно ізолюючи стіни будівлі. При використанні пінополістиролу слід організувати хорошу вентиляцію за допомогою рекуператорів.

Утеплення фасаду з газоблоків можна виконувати двома методами: навісним та мокрим. При навісній технології, перш ніж утеплювати газобетон, потрібно звести каркас з дерева або металу. Утеплювач в такому разі монтують усередині комірок. Мокрий спосіб передбачає встановлення утеплювача безпосередньо на стіну за допомогою спеціального клейового матеріалу. Після утеплення стінка штукатуриться та оздоблюється фінішним покриттям.

Наостанок згадаємо про важливий нюанс. При утепленні будь-яких стін з газоблоку дуже важливо зберегти паропроникність. Цього можливо досягти, коли роботи з утеплення будуть виконуватися професіоналами, з дотриманням усіх норм та технологій.

Про місто